Lázně Teplice

Lázně Teplice v Čechách patří k lázním s nejdelší tradicí a pro svou honosnost a mezinárodní prestiž byly nazývány "malou Paříží".  Zdejší termální prameny byly využívány již od 12. století a právě rozvoj lázeňství umožnil přerod původně neznámého města Teplice ve významné středisko. Město bylo díky své neopakovatelné atmosféře a léčivým pramenům vždy navštěvováno mnohými slavnými panovníky, diplomaty, umělci a velikány své doby. Dnes město plné zeleně a fontán žije bohatým kulturním a společenským životem.

Hotely

Pobyty

Historie

První zmínky o léčebných pramenech jsou již z 8.století. Archeologické nálezy z římských dob však svědčí o jejich využívání již na přelomu letopočtu. Od objevu prvního horkého pramene v roce 762 až po zahájení současné lázeňské sezóny v květnu 2004 prošly Teplice mnoha bouřlivými i pozvolnými změnami, na vrcholu slávy byly na přelomu 19. a 20 století a dnes opět rozkvétají do krásy.

Poloha a klima

Lázeňské město Teplice se nachází  nedaleko hranic se SRN a od hlavního města Prahy je vzdáleno 90 km Je  usazené do malebné podkrušnohorské krajiny leží v nadmořské výšce 220 m a  je obklopeno shluky kopců vzniklých pradávnou vulkanickou činností.

Okolí

Teplice se proto mohou pochlubit množstvím zajímavých památek - zámek vznikl v 16.století na zbytcích staršího románského kláštera, zámecké náměstí se sochařským skvostem morového sloupu od Matyáše B. Brauna ze datuje do roku 1718, zámecký park v anglickém stylu pochází rovněž z 18. století. Ve městě samotném se nachází několik významných kostelů a okolí Teplic nabízí ke shlédnutí další kláštery, kostely, zámečky apod.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme