Zavolejte nám

Lázně Luhačovice

Luhačovice

Hodnocení 1285x

Akční nabídky Luhačovice

Recenze a tipy

  • Já jsem byla se vším spokojena.Luhačovice jsou mojí srdeční záležitostí.
  • Toto zařízení lze pouze doporučit, významně zvyšuje atraktivitu celé lokality !!!
  • Tento hotel odporúčam každému, kto túži po dokonalom pobyte (vynikajúce ubytovanie, strava, wellness, ústretovosť personálu hotela).
  • Vše nám vyhovovalo k naší spokojenosti.
  • Luhačovice jsou nádherné a tam si každý najde to co potřebuje a co mu vyhovuje. Děkujeme.
Luhačovice leží v jihovýchodní části České republiky, ve Zlínském kraji. Lázně Luhačovice jsou největší moravské lázně s tradicí lázeňské léčby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu. Vyvěrá tu 14 hydrouhličitanchlorido-sodných kyselek a 1 sirný pramen.

Pobyty

Historie

Historie Luhačovic je úzce spjatá se stavbami ve městě, s přírodou a lázeňstvím. Význam tohoto města je spojen s 300letou tradicí lázeňské léčby, která dala městu atmosféru. Výjimečná je architektura lázeňských domů, které jsou dílem slovenského architekta Dušana Jurkoviče. Ten se nechal inspirovat lidovou kulturou Valašska.

Poloha a klima

Lázně Luhačovice leží v jiihovýchodní části České republiky, asi 20 km od Zlína. Rozkládá se v údolí, jehož nadmořská výška je minimálně 250 m.n.m. Východní a jihovýchodní část okolí Luhačovic je součástí Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

Turistické zajímavosti

Luhačovice navštívila řada významných osobností. Neopakovatelný kolorit lázeňské architektury s překrásnými parky, s množstvím pramenů a fontán dělá z Luhačovic perlu moravských lázní. I kulturní život je spojen s typickými stavbami, zejména Lázeňským divadlem, Společenským domem a Městským domem. Neoddělitelnou součástí luhačovických odpolední jsou kolonádní koncerty.

Okolí

V nedalekém okolí Luhačovic je možné navštívit nejen hrady, zámky, muzea, skanzeny a další historické památky, ale také vinné sklípky slavných moravských vinařských oblastí.

Přírodní léčivé zdroje

Lázně spravují 14 hydrogen-uhličitano-chlorido-sodných-jodových minerálních pramenů, které vyvěrají na území Luhačovic. Jejich teplota se pohybuje mezi 10 - 14°C. Luhačovické minerální vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě nejen pro vysoký obsah minerálních látek, ale také pro vynikající proplynění volným oxidem uhličitým. K pitné kúře, inhalačním procedurám a k minerálním koupelům se využívá 8 pramenů.

Zavolejte nám