Zavolejte nám

Lázně Mariánske Lázně

O Mariánských Lázních , přezdívaných také architektonická perla lázeňství , se často říká, že je to město v parku a park ve městě. Mariánské Lázně patří mezi mladší lázně , byly založeny cca před 200 lety. Kromě vzácných léčivých pramenů nabízejí Mariánské Lázně i mnoho historických budov.

Pobyty

Historie

V roce 1805 byl u Křížového pramene, na místě původní dřevěné chalupy, postaven první zděný dům pro lázeňské hosty, pojmenovaný Zlatá koule. Na tomto místě zanedlouho vznikla osada pojmenovaná Mariánské Lázně podle obrázku Panny Marie, zavěšeného u Křížového pramene. Začátek 19. století znamená obrovský rozmach tohoto nového města. Architekt Jiří Fischer a stavitel Anton Turner z nehostinného, bažinatého údolí vytvořili mezi lety 1817 - 1823 půvabné parkové město s klasicistními a empírovými domy, altánky, pavilóny a kolonádami.

Poloha a klima

Mariánské Lázně leží v malebném údolí uprostřed krásné přírody. Nacházejí se v západní části České republiky, přibližně 150 km západně od Prahy. Tyto lázně s bohatou historickou a kulturní tradicí jsou ideální díky své geografické poloze a klimatickým podmínkám, leží v krásném prostředí chráněné krajinné oblasti Slavkovského lesa, v širokém údolí s rozsáhlými lesoparky.

Turistické zajímavosti

V Mariánských Lázních můžete navštívit park Boheminium s miniaturami významných staveb České republiky. Najdete tu například model zámku Červená Lhota, horu Říp a dalších více než 30 modelů. V Mariánských Lázních se nacházejí tři mikroklimatické solné jeskyně, které se vyplatí navštívit.

Okolí

V okolí Mariánských Lázní se nachází několik naučných stezek. Na nich jsou připraveny zajímavé informační tabule, které vám představí faunu, flóru, místní historické, přírodovědné i společenské zajímavosti.

Zavolejte nám