Zavolejte nám

Lázně Velké Losiny

Obec Velké Losiny patří k nejstarším v šumperském okrese. S obcí Velké Losiny je pevně sjata bohatá historie a velké množství historických památek. Mezi nejznámější historické dominanty obce patří zámek, farní kostel, církevní a světské stavby a lázně ..

Hotely

Pobyty

Historie

Vznik lázní Velké Losiny se datuje ode roku 1351. Historie obce Velké Losiny je úzce spjata s rodem Žerotínovcov, kterým vesnice patřila dlouhých 300 let. V roce 1562 se v historických pramenech vzpomínají losinské lázně se sirnými prameny. Lázně Velké Losiny byly ale oficiálně založena v roce 1881, kdy byl vybudován lázeňský park. 

Poloha a klima

Lázně Velké Losiny leží severně ode města Šumperk v malebném údolí řeky Desné obklopené okouzlující přírodou Jeseníku. Klima v lázních chladnější charakter, proto se zde sněhová pokrývka nezřídka vyskytuje ještě na konci března.

Turistické zajímavosti

Bohatá historie lázní Velké Losiny je zárukou příjemně strávených chvil při procházce po zdejších památkách. Za zmínku určitě stojí okouzlující renesanční zámek, ruční továrna na výrobu papíru nebo farní chrám sv. Jana Křtitele. Lázně Velké Losiny jsou známé i kvůli čarodějnickým procesem, které se konaly v 17. století. Proslavil jich spisovatel Václav Klapnický v knížce Kladivo na čarodějnice.

Okolí

Okolí lázní Velké Losiny nabízí mnoho příležitostí na výlety. Milovníci aktivního odpočinku si mohou v zimě zalyžovat ve více horských lyžařských střediscích, v létě si mohou zajezdit minikáry, na horských kolech nebo mohou obdivovat krásy okolní přírody "po vlastních." Určitě si nenechte ujít návštěvu "sedmého divu Česka" - přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně v Koutech nad Desnou.

Zavolejte nám